Finaal
Hääleta
Kodukujundaja korter on valmis! Vaata, milliseks kujunes Eesti esimene hääletuste teel valminud kodu!

Kodukujundaja kokkuvõte: Eesti inimesed armastavad modernsust

Kaamos Kinnisvara

Delfi Kodukujundaja oli Eesti esimene sisustussaade, kus disaineritena said sõna võtta kõik Eestimaal elavad inimesed, hääletades igal nädalal erinevate sisekujunduslahenduste vahel. Valikus oli alati kolm lahendust: klassikaline, modernne ja retrostiil. Mida rahvale enim meeldida võiks, oli ennustamatu — samamoodi korteri lõplik kujundus. Mis selgus?

Kodukujundaja saate valikuvariante ja lõplikku terviklahendust luua aidanud BK ruum OÜ sisekujundaja Britta Kodres oli enda sõnul iga nädal hääletuse tulemusi lugedes tegelikult päris üllatunud. „Mind üllatas inimeste armastus modernse vastu: kõigi tubade, valgustite, kardinate ning garderoobisüsteemide seast valiti välja just modernne stiil, ainult lastetoas võitis retrostiil. Arvasin, et meie inimesed armastavad pigem klassikalist mängulist joont.“

Ta lisab, et tulemused olid ühest küljest imekspandavad, aga teisalt on tore, et osatakse näha seost ja luua sobivust moodsa elukeskkonna ning ajaloolise Pelgulinna ja Kalamaja piirkonna vahel. Samas andis tänapäevase stiili eelistamine kokku väga ühtlase tulemuse, mida omakorda romantilisemate ja retrolikumate aksessuaaride ja roheliste taimedega sai pehmemaks muudetud.

Rohu kvartalis asuva Lible tänava korterit kirjeldades toob ta võtmesõnadena välja heledad toonid, mis rõhutavad ruume avarate ja valgetena. Ja suurepärase mööblivaliku, mis omavahel hästi kokku klappides annab omakorda tubadele juurde õhulisust.

Britta Kodrese jaoks algas projekt pakkumisega Kaamos Kinnisvaralt sooviga teha midagi Eesti inimeste jaoks uut ja erilist. „Seda formaati pole tõepoolest meil varem tehtud ja projekt tundus esmapilgul hoomamatu ja veidi müstiline, aga samas suure väljakutsena.“

Esimese asjaga pidi aitama saatejuhil välja mõelda valikusse pandavad lahendused, mis ei saanud olla väga seinast-seina, kuid ei tohtinud olla ka üheülbalised ja sarnased ning pidid lõpuks olema omavahel kokkusobitatavad. Kuna võidukujundus polnud ette teada, tuli valmis mõelda ka, milliste sisekujunduselementidega stiili võiks ühtlustada ning omavahel tööle panna.

„Alguses oli värin sees, sest kogupildi eest pidin vastutama mina. Aga kokkuvõttes osutus keerulisemaks eelvalikute tegemine, kuigi projekti toetajad ei teinud omapoolseid ettekirjutusi, vaid jätsid saatejuhile ja sisekujundajale vabad käed. Saime väga palju uusi Eesti tooteid tundma, millest enne võib-olla suurt ei teadnudki.“

Lisaks andis projekti suurepärase meeskonnatöökogemuse. Ajakava oli muidugi tihe, sest iga nädal tuli teha uusi kujundusi eelmise nädala kokkuvõtete järgi ja iga väiksemgi takerdumine tarne, inimeste või tehnoloogiaga oleks võinud planeeritud programmi uppi lüüa. Siiski suudeti hoida tähtaegadest kinni ja kõik laabus suuremate viperusteta.

Kõige raskem oli Britta Kodrese sõnul projekti juures aga see, et polnud olemas konkreetset klienti, kes oma arvamust avaldaks. „Sisukujundajana teeme alati tihedat koostööd kliendiga, kellel on oma nägemus. Seekord ei saanud mõtteid korteriomanikuga jagada ega tagasisidet järgmiseks sammuks. Väga huvitav kogemus, millest sündis tänu tuhandetele kodukujundajatele kokkuvõttes võrratu kodu.“