Finaal
Hääleta
Kodukujundaja korter on valmis! Vaata, milliseks kujunes Eesti esimene hääletuste teel valminud kodu!

SISUTURUNDUS

Kodusoojus põhjamaiselt karges disainis

Foto: erakogu, Sunorek

Skandinaavia disaini kandev idee on muuta argielu esteetilisemaks tänu visuaalselt nauditavale tarbekunstile, mis peab olema igapäevaselt kasutatav ning mitte ainult jõuka eliidi privileeg, vaid kättesaadav ka tavatarbijale.

Selles disainivoolus on selgelt äratuntav funktsionalismi võidukäik – igal mööblitükil ja sisustuselemendil on hoolikalt planeeritud tervikus täita oma roll, oluline osa funktsionaalsusest on materjalide ja toodete kvaliteet ning vastupidavus. Skandinaavia disain armastab palju valgust, puhtaid vorme ja selgeid jooni. Suuri heledaid pindu, külmi toone ja kõrgläiget aitavad tasakaalustada ja soojust lisada naturaalsed maalähedased materjalid ning üksikud säravad värvid või silmatorkavad mustrid. Enam kui 25-aastase kogemusega aknakatete tootja Sunoreki disainerid jagavad nutikaid nippe, kuidas leida oma kodule kõige paremini sobiv lahendus.

Püüa ja võimenda päevavalgust: õhulised aknakatted

Kombineerides läbipaistvaid ja läbipaistmatuid tekstiilkardinate kangaid saab luua imelisi mustri ja valguse suunamise lahendusi. Õhuline ja läbipaistev tüllkardin varjab vaadet siseruumi päevasel ajal, ent laseb ruumi parajalt päikesevalgust. Tänu uutele kardinapaeltele saab kardinaid seada kaunisse ühtlasse lainetusse, mis ei lähe sassi ka kardina liigutamisel.

Sunorek Foto: erakogu, Sunorek

Mängi materjalide ja detailidega: värvid ja mustrid

Põhjamaine disain eeldab kardinates heledaid toone, vaoshoitust ja lakoonilisust kuid samas ka soojust ja hubasust. Sunoreki eesti disainerite poolt hoolikalt valitud uued kangakollektsioonid lähtuvad just nendest väärtustest. Lemmikuteks on erinevad koe-, struktuuri- ja värviefektid, mis muudavad kangad elavaks ja efektseks. Paneel- ja tekstiilkardinad annavad võimaluse luua ruumis huvitavaid mustri- ja värvikombinatsioone ning ühtlasi katta suurt pinda.

Sunorek Foto: erakogu, Sunorek

Maalähedased materjalid

Valgeid seinu ja kõrgläiget aitavad tasakaalustada naturaalsed looduslikud materjalid nagu puit, bambus, kivi või nahk. Heleda peitsiga vői heledast naturaalsest puidust valmistatud ribakardinad annavad akendele kerge, sooja ja õhulise välimuse.

Sunoreki bambus-, puit- ja džuutmaterjalist rulood on originaalse välimusega ning sobivad väga erineva stiili ja otstarbega ruumidesse. Puitmaterjal lisab ruumile soojust ja hajutab sissetuleva otsese päikesepaiste, kuid ei varja liialt vaadet ega valgust. Magamistoa tarbeks ja privaatsuse tagamiseks võib lisada naturaalsest linasest kangast voodri.

Sunorek Foto: erakogu, Sunorek

Usaldusväärsus ja funktsionaalsus: erilahendused, kõrge kvaliteet ja pikk eluiga

Skandinaavia stiil armastab materjale, mida on lihtne hooldada. Väga oluline on sisustuse kvaliteet ja pikk eluiga, mistõttu eelista kindlasti usaldusväärsete tootjate disaini, kes annavad oma toodetele garantii. Kuna kogu sisustus peaks olema kohandatud ruumide vajadusi arvesse võttes ning tooma esile iga kodu isikupära, on soovitav pigem vältida valmislahendusi ning lasta olulisemad mööbliesemed ning sisustuselemendid valmistada erilahendusena.

Sunorek Foto: erakogu, Sunorek

Tutvu lähemalt just sinu kodule sobivate võimalustega ja küsi nõu spetsialistidelt Sunoreki salongides üle Eesti.

www.sunorek.eeSISUTURUNDUS